Baby Lasagnu optužili su da ga je kopirao, a finski predstavnik sada je javno komentirao našu pjesmu

Pjesma s kojom je pobijedio je “Rim Tim Tagi Dim”, a mnogi su i prije nastupa na Dori istaknuli da ih pjesma podsjeća na prošlogodišnju iz Finske. Naime, njihov predstavnik Käärijä prošle je godine pjevao “Cha cha cha” i završio na visokom drugom mjestu u finalu Eurovizije, piše Večernji list

Baby Lasagna pravim imenom Marko Purišić (29) pobijedio je na ovogodišnjoj Dori i predstavljat će Hrvatsku na izboru za najbolju pjesmu 68. Eurovizije koji će se održati u švedskoj Malmö Areni 7., 9. i 11. svibnja, nakon što je na prošlogodišnjem Eurosongu pobjedu odnijela njihova predstavnica Loreen. Hrvatski predstavnik dobio je najviše glasova publike (247) i žirija (74).  

Pjesma s kojom je pobijedio je “Rim Tim Tagi Dim”, a mnogi su i prije nastupa na Dori istaknuli da ih pjesma podsjeća na prošlogodišnju iz Finske. Naime, njihov predstavnik Käärijä prošle je godine pjevao “Cha cha cha” i završio na visokom drugom mjestu u finalu Eurovizije, a na nastupu je imao zelene napuhane rukave i u trenucima se saginjao i naslanjao na koljena i micao glavom gore-dolje. Mnoge je i Baby Lasagna svojim bijelim rukavima i sličnim plesom, ali i taktovima koji su na trenutke vrlo slični, podsjetio na Kääriju

Finski glazbenik sada se oko svega oglasio na društvenim mrežama i stao u obranu našeg predstavnika. 

– Slična energija, ali nije isto! Obožavam ovu ludu hrvatsku pjesmu – napisao je Käärija, a Baby Lasagna je podijelio na svom profilu.

Baby Lasagna je svojedobno i sam komentirao usporedbe i to s još jednom pjesmom, ‘Party In My Head’ banda Pain. 

– Primijetio sam i ja da su nam prva dva takta slična, i onda se kasnije razdvajaju. Nisam nikoga svjesno krao – tvrdi Purišić. – Ako me optuže za plagijat? To nije dobra vijest, ali takve su stvari česte u glazbenoj industriji. Eto, ne znam, vidjet ćemo – zaključio je. 

Nakon proglašenja u finalu Dore, obratio se i na press konferenciji. 

– Mislim, ne volim to toliko, svega ovoga što se događa nisam najveći fan, ali u redu i to ću odraditi onako hrabro zbog ljudi koji su glasali, vjerovali u mene i molili za mene – na početku je rekao pjevač. – Nisam vjerovao, nisam još razumio kako funkcionira glasovanje. Ali sam sam sebe uvjeravao da nije gotovo dok ne čuješ to ime “Baby Lasagna”, nije gotovo – dodao je pobjednik Dore. Pitao je dečke iz Leta 3 za savjet kako je njima bilo, a oni su mu rekli da je bilo borbeno.

– Ne gledam baš nikoga kao konkurenciju kao i na ovoj Dori, a ovo što smo treći na kladionicama i dalje je super vijest, moglo je biti lošije tako da sretan sam što mi to sada kažete – napomenuo je Baby Lasagna i otkrio kako mu je najdraža slovenska pjevačica koja je i nastupila u show programu druge polufinalne večeri, ali da je ne smatra svojom konkurencijom te da su dosta slični po pitanju stila.

– Ispalo je lijepo, ali za početak bih joj mogao pružiti ruku jer se nismo još upoznali – odgovorio je pjevač na pitanje u vezi Zsa Zse koja je odustala od natjecanja i tako njemu prepustila mjesto na Dori. Nastavio je u vezi čestih uspoređivanja s prošlogodišnjim nastupom finskog predstavnika: – Nije mi bilo ni na kraj pameti da će me uspoređivati s Kaarijom što se tiče ovih puf rukava jer su ovi rukavi kao hrvatska nošnja, a mi smo ih samo malo podebljali. 

– Obitelj je uvijek prva pa njima posvećujem pobjedu – rekao je Marko nakon čega se rasplakao, ali do sad nije uspio pričati sa djevojkom Elizabetom te da ju je samo zagrlio. 

– Samo mi je jedna misao u glavi, a to je puta deset, sve podebljat, ali opet trebam se sastat s timom i vidjet što je bilo dobro i što možemo poboljšat – zaključio je pjevač na moguće izmjene nastupa na eurovizijskoj pozornici.