Predsjednik HNS-a Marijan Kustić izabran je u Izvršni odbor UEFA-e, čime je postao tek drugi Hrvat koji je stigao do tog prestižnog tijela europskog nogometa, nakon Davora Šukera. Na Kongresu u Beogradu, Kustić je osvojio 42 od mogućih 55 glasova, čime je osigurao puni četverogodišnji mandat.
Iz HNS-a su objavili kako je izbor Kustića rezultat jakog povjerenja koje uživa među europskim savezima: – „Uz veliku podršku europskih nacionalnih saveza, predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić postao je član Izvršnog odbora UEFA-e. Čestitamo mu na izboru i želimo mu puno uspjeha u radu“, navodi se u objavi Saveza.
Kustiću sada predstoje brojne nove odgovornosti, ali i benefiti koje donosi ova visoka funkcija. Osim utjecaja u ključnim odlukama UEFA-e, uživat će i posebne pogodnosti – VIP ulaznice za utakmice pod ingerencijom UEFA-e, mogućnost dodatnih ulaznica, ali i plaću od oko 200 tisuća eura godišnje.
U svojoj prvoj izjavi nakon izbora, Kustić je istaknuo da je rezultat dobivenih 42 glasa bio i za njega iznenađenje: – „Zahvalio bih cijeloj nogometnoj obitelji na velikoj podršci. Ovo je priznanje ne samo meni, nego i svim našim reprezentativcima i radu Hrvatskog nogometnog saveza. Bez potpore mog Izvršnog odbora i radne zajednice, ovo ne bi bilo moguće.“
Kustićev izbor u Izvršni odbor UEFA-e doživljava se i kao potvrda rasta utjecaja hrvatskog nogometa na europskoj razini. Nakon uspjeha reprezentacije, ovo je novi korak u pozicioniranju Hrvatske u međunarodnim sportskim strukturama.

