Mirjana Hrga o Hrvatima: ‘Nisam ljiga, sastajala sam se sa svecima i kriminalcima’

Bivša novinarka i sada poduzetnica Mirjana Hrga često objavljuje svoje komentare na Facebooku vezane za različite društveno-političke teme. Ovoga se puta Hrga osvrnula na mišljenja hrvatske javnosti i otkrila je što misli o svom prijatelju Zdravku Mamiću.

Hrvatska javnost je nevjerojatna. Najviše urlaju o poštenju oni koji ne plaćaju porez (uštipni barem malo tu, malo tu pa neću valjda davati “lopovima” makar to i sam bio…). Hrvatska je rob pododnosa (Nemoj njega, on je kum mojeg šogora, vjeruj mi dobar čovjek, daj da popijemo kavu, vidjet ćeš)”, započela je Hrga.

“Dakle, najponosnija sam na činjenicu da sam odradila 30 godina novinarstva, a da nikada, ali bas nikada: Nisam uzela dinar/kunu/euro mimo svoje place. Nikada. Nisam s političarima nikada bila na “ti”, niti sam ubijala vrijeme u njihovim kabinetima, u privatnim ćaskanjima”, nastavila je.

‘Mogli biste me diskreditirati odmah’

“Valjda zato drugačije gledam Hrvatsku. A, pretpostavljam da pretpostavljate – mogla sam koliko god me bila volja. Međutim, da poludim, pa da se danas kandidiram za javnu funkciju, mogli biste me diskreditirati odmah: sastajala sam se sa svecima i kriminalcima, ubojicama pripadnicima terorističkih skupina. Ja sam radila svoj posao oni “svoj”. Znate što je najzanimljivije?”, piše bivša novinarka.

“Postoji li i danas među nama uzajamno poštovanje (koliko god to čudno zvučalo)? Da. Jesu li me plaćali, častili? Ne. Ključ svega. Kad se želi nekoga diskreditirati, u revijalnoj hrvatskoj javnosti spominje se Zdravka Mamića. Neoriginalno. Valjda postoji netko “jači”, sigurno ne i zvučniji. Dakle, da danas odem u Hercegovinu i da mi je usput, javila bih mu se da popijemo kavu. Zašto? Nisam ljiga. Ne okrećem glavu od ljudi i ne družim se samo s onima koji gode primitivnom malograđanskom duhu naviklom na korist”, objasnila je.

“Poznajemo se 30 godina (vjerojatno i vise jer startali smo iz istog, bjelovarskog kraja), stvorio je čudo od Dinama (vidjet ćemo što će sad ovi “pošteni” i pošteni), sukreator je jednog od najvećih hrvatskih čuda – Hrvatske nogometne reprezentacije. Hoću li javnost pitati za mišljenje?

Normalno da neću. Imam svako pravo slobodnog izbora, jer sam si ga sama osigurala. To je ljepota života. I zato se u zadnje vrijeme najviše odmorim uz stada. Životinja. Oni bar ne urlaju o moralu… Valjda zato što su moralni. Da moral, u Hrvatskoj”, zaključila je Hrga prenosi Dnevno.hr