Joško Jeličić očekivano je zapalio medijski prostor, već u svojoj uvodnoj emisiji, najavi Eura.
Dakako, u svom stilu “bocnuo” je i Srbiju. Nekim njihovim medijima nije se svidjelo što je bivši Vatreni izjavio. “Ma sramota za hrvatsku televiziju! Brutalno izvrijeđani Piksijevi nogometaši Srbije! Ima li ovaj čovjek obraza i stida!?”. Tako naime glasi dramatičan naslov na jednom srpskom portalu, piše Dnevno.hr
Sinoćnji razgovor u studiju HRT-a očito je digao prašinu i van granica Hrvatske. Europsko prvenstvo počinje danas utakmicom Njemačke i Škotske na Allianz Areni, a bogat program očekuje nas na nacionalnoj televiziji, pa tako sve utakmice možete pratiti na drugom programu HRT-a.
Nije im baš sjelo
Već su krenule emisije, a jedan od standardnih sudionika studija u Zagrebu je i Joško Jeličić. Bivši igrač Dinama i Hajduka te hrvatski reprezentativac analizirao je Euro. Prašina se u Srbiji digla kada je stigao do skupine C u kojoj igra njihova reprezentacija. Kurir piše kako je govorio dosta ofenzivno.
“Što se tiče Srba, ega i njihovih unutarnjih problema, drago mi je da su u natjecanju jer neće biti dosadno. Pogotovo ako izgube u prvoj utakmici, što je očekivano. Nadam se da neće raspadati, onda da bude puno materijala, dugo nismo vidjeli tko je s kim, tko i tako…”, rekao je Jeličić pa po mišljenju u Srbiji “udario” i na izbornika Dragana Stojkovića Piksija.
“Njihov problem je što trener ne donosi ništa momčadi. Moraju imati jasniju hijerarhiju, a ne tko je veća zvijezda. Piksi i njegove izjave, gledali smo kako psuje svog igrača na prijateljskoj utakmici, radi sve ono zbog čega oni već dugo nemaju i vjerojatno nikada neće imati kult reprezentacije”, rekao je.
Evo, bila je to samo analiza, koja je jako naljutila naše istočne susjede. Naslovi su jako zanimljivi, pa izdvajamo neke: “Sramota na hrvatskoj televiziji! Brutalno izvrijeđani Piksi i nogometaši Srbije! Ima li ovaj čovjek obraza i stida?!”, piše Kurir, a Mondo ima ovo:
“Srbija? Tu se ne zna tko je koga!” Hrvat brutalno napao Piksija: Vidjeli ste, on psuje igrače”. “Hrvat izvrijeđao Piksija i Orlove na nacionalnoj TV: Srbija? Već tugo nismo vidjeti tko je s kim, tko koga i tako…”, piše Blic, a Telegraf ovo donosi: Legendarni hrvatski nogometaš brutalno isprozivao Orlove i Piksija: “Nikad neće imati kult reprezentacije!” – Telegraf.rs…

