VIDEO ‘Bockanje’ nakon utakmice: Pogledajte što su si Plenković i Macron poručivali nakon što je Hrvatska pomela Francusku

Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je kako “zadovoljan odlazi” iz Bruxellesa, nakon što je hrvatska reprezentacija slavila protiv Francuske u prvom četvrtfinalnom susretu Lige nacija.

U trenutku njegovog obraćanja novinarima, uz njega je izjavu davao i francuski predsjednik Emmanuel Macron, koji mu je uputio prijateljsku čestitku. “Čestitam! Hrvatski premijer odlazi, a upravo je sa svojom ekipom pobijedio francusku reprezentaciju,” rekao je Macron kroz osmijeh, pa dodao: “Da, možeš otići. To je jedina loša vijest dana.”

Plenković se od Bruxellesa oprostio u pozitivnoj atmosferi. Na kraju konferencije kratko je zaključio: “Eto, to je to, 2:0.”

Macron se ovom trenutku vratio i na svom Instagram profilu, gdje je podijelio fotografiju s Plenkovićem. Uz nju je, na hrvatskom jeziku, napisao: “U pravom prijateljstvu, dragi prijatelju, doći će naš trenutak.”

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je značajnu pobjedu protiv Francuske rezultatom 2:0 na rasprodanom Poljudu, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige nacija. Pogotke za Hrvatsku postigli su Ante Budimir u 26. minuti i Ivan Perišić u nadoknadi prvog dijela.

Budimir je glavom zatresao mrežu i tako upisao svoj treći pogodak za nacionalnu momčad, dok je Perišić preciznim volejem potvrdio vodstvo. Ova pobjeda stavila je Hrvatsku u povoljnu poziciju pred nastavak natjecanja i mogući plasman u polufinale europske Lige nacija.

Uzvratna utakmica igra se u nedjelju, s početkom u 20:45, na slavnom Stade de Franceu u Parizu.