Orešković udarila po Thompsonu: “Domoljublje nije na prodaju!”

Saborska zastupnica Dalija Orešković (DOSIP) komentirala je najavljeni koncert Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom Hipodromu, prozivajući pjevača zbog, kako navodi, “unovčivanja domoljublja”.

Ne prihvaćam da oni koji su debelo profitirali na domoljublju budu mjerilo ljubavi prema domovini. Bilo da se radi o Thompsonovih 500.000 eura koje je, prema tvrdnjama, primio iz nelegalnih izvora povezanih s Ivom Sanaderom, ili o milijunskim iznosima ostvarenima na sumnjivom zbrinjavanju otpada u Lici, što se dovodi u vezu s HDZ-om”, napisala je Orešković na Facebooku.

Dodala je kako “domovinu voli onaj tko je čuva i brani od lopova i trovača, a ne onaj tko za njih pjeva”.

Njezina objava dolazi uoči Thompsonova koncerta najavljenog za lipanj, koji već sada izaziva podijeljene reakcije u javnosti. Dok jedni pozdravljaju glazbenikov povratak na pozornicu, drugi kritiziraju njegov politički naboj i ranije kontroverze.

Thompson je u više navrata bio predmetom javnih rasprava zbog tekstova svojih pjesama i političkih poruka koje ih prate. Njegovi nastupi tradicionalno izazivaju pozornost medija, ali i reakcije političara, osobito onih koji upozoravaju na širenje radikalne ideologije pod krinkom patriotizma.

Orešković je i ranije bila kritična prema povezivanju politike i glazbene scene, naglasivši da se “prava ljubav prema domovini pokazuje djelima, a ne spektaklom”.