Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević reagirao je na kaznenu prijavu koju je protiv njega i još pet pravnih i fizičkih osoba podnio odvjetnik Anto Nobilo, nazvavši cijeli slučaj dijelom političke kampanje.
“Očito se radi o još jednoj konferenciji u okviru političkog marketinga. Anto Nobilo se ponovno pojavljuje, sada kada više ne zastupa Milorada Dodika, pa ima vremena uključiti se u ovu priču”, rekao je Tomašević komentirajući prijavu vezanu uz navodne fiktivne angažmane zaštitarske službe na prostoru Hipodroma.
Gradonačelnik tvrdi kako je riječ o pokušaju zaustavljanja promjena koje njegova uprava provodi, posebno nakon što je ukinut Urbanistički plan uređenja Savski park – istok, gdje je, prema njegovim riječima, vladala potpuna stihija u gradnji.
“Imamo niz anonimnih prijava koje navodno postoje godinama, a sada se sve aktivira – točno šest tjedana prije izbora. Poruka je jasna: netko želi da nas se ukloni s vlasti kako bi se zaustavilo uvođenje reda u prostorno planiranje. No to im neće uspjeti”, istaknuo je Tomašević.
Posebno je upozorio na slučaj Enimarka Ponjevića, za kojeg kaže da je ilegalno zauzeo trećinu kapaciteta Hipodroma za konje, bez da je za to platio ijedan euro. Tvrdi da je došlo i do fizičkih napada na korisnike Hipodroma te da su zaštitari angažirani kako bi se spriječilo nasilje.
“Odabir zaštitarske službe proveden je putem javne nabave, a Ustanova za upravljanje sportskim objektima djelovala je u skladu sa zakonom. Neću dopustiti da netko prisvaja gradske resurse zato što je nasilan. Postupak je već okončan u korist Grada Zagreba, a ovo je samo njegov produžetak”, rekao je.
Gradonačelnik je istaknuo kako mu je savjest mirna i da se ne boji prijetnji: “Izabran sam da uvedem red. Mogu prijetiti koliko žele, ali neće me zastrašiti. Takvih prijava i prijetnji već sam primio bezbroj, to nije ništa novo.”
Također je podržao Ustanovu za upravljanje sportskim objektima, dodavši da je u posljednje dvije godine provedena nova sistematizacija, kako bi se riješili problemi u radu te ustanove.

