Na konferenciji za medije održanoj na Trgu bana Josipa Jelačića, Marija Selak Raspudić, nezavisna kandidatkinja za gradonačelnicu Zagreba, predstavila je Milku Rimac Bilušić kao svoju kandidatkinju za zamjenicu. Riječ je o osobi koja do sada nije sudjelovala u političkom životu, no dolazi s bogatim iskustvom iz privatnog sektora.
„Milka Rimac Bilušić dosad nije bila politički aktivna, ali želi primijeniti svoje znanje i iskustvo iz menadžmenta i upravljanja ljudskim potencijalima kako bi doprinijela razvoju grada“, istaknula je Selak Raspudić.
U svom obraćanju, još je jednom naglasila potrebu za „političkom svježinom i angažmanom mladih stručnjaka“ te poručila da „Zagreb može bolje uz one koji nisu dio političkih struktura koje su ga dosad vodile“.
Rimac Bilušić, po struci stručnjakinja za ljudske resurse, navela je kako ju je na ulazak u politiku potaknula želja da se riješi složena i previše birokratizirana upravljačka struktura u Gradu Zagrebu. Istaknula je važnost efikasnosti, transparentnosti i depolitizacije gradske uprave.
Selak Raspudić također je podsjetila na već predstavljenog kandidata za zamjenika, Gorana Firšta, te poručila kako njihov tim predstavlja opciju koja nudi „struku, neovisnost i konkretna rješenja“.
„Zagreb danas nije samo izbor između dvije strane – mi nudimo treći smjer, drugačiji pogled na politiku i razvoj grada“, poručila je.
Osvrnula se i na aktualnu vlast, kritizirajući „neučinkovitost i nedostatak vizije“, uz naglasak da se u Zagrebu vodi borba za krupne interese, dok istinske potrebe građana ostaju u drugom planu.
U kampanji najavljuju naglasak na digitalizaciju gradske uprave, racionalizaciju procesa i veću dostupnost informacija građanima.

