Nakon što su mediji objavili vijesti o navodnom odlasku cijelog benda Marka Perkovića Thompsona uoči velikog koncerta na zagrebačkom Hipodromu 5. srpnja, njegov tim demantirao je nagađanja za Večernji list.
Podsjetimo, nakon informacije da je bubnjar Ivan Bilić Ika objavio svoj odlazak s Thompsonom, pojavile su se tvrdnje da ga napuštaju i klavijaturist, gitarist i bas gitarist. Kontaktirani su menadžer Zdravko Barišić i skladatelj te aranžer Branimir Mihaljević, koji su naglasili da su takve informacije netočne.
“Želimo obavijestiti čitatelje da će koncert 5. srpnja na Hipodromu proteći bez problema”, kratko je poručio Barišić, dodajući da će “sve biti pravovremeno objavljeno“.
Mihaljević je dodatno pojasnio situaciju: “Marko je poznat po tome da za svaku turneju okuplja najbolji mogući sastav. Ljudi u bendu se rotiraju, što nije nikakva novost. Taj bubnjar je svirao od turneje ‘Ora et labora’, a prije njega su bili drugi glazbenici. Za ovu turneju formiran je novi tim profesionalaca, dijelom starih suradnika, dijelom novih.”
Dodao je kako “Marka nije napustio bend“, već je samo bubnjar objavio kraj suradnje. Na dodatno pitanje je li istina da su ga napustili i ključni članovi benda, Mihaljević je bio izričit: “To nije istina. Svi su razgovarali s Markom, a suradnja se nastavlja.”
Kao potvrdu nastavka suradnje spomenut je i glazbenik Ante Padovan, koji sudjeluje u snimanju novih pjesama.
Pripreme za veliki koncert
Marko Perković Thompson trenutno se intenzivno priprema za veliki koncert na Hipodromu. Nedavno se obratio obožavateljima putem Facebooka, izražavajući zahvalnost za ogromnu podršku i interes.
“Bez vas ovo ne bi bilo moguće! Imam najvjernije fanove na svijetu. Hvala vam od srca i hvala dragom Bogu na zajedništvu koje imamo. Zajedništvo je naša snaga!“, napisao je Thompson.
Uz poruku podijelio je i novu pjesmu “Devedeset neke”, koja je u samo sat vremena prikupila 40 tisuća pregleda na YouTubeu. Sve ulaznice za koncert su rasprodane, a na Hipodromu se očekuje i do pola milijuna posjetitelja.

