Ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić oglasio se nakon što je njegova jučerašnja izjava izazvala burne reakcije u javnosti. Tvrdi da su njegove riječi izvučene iz konteksta i da mu nije bila namjera poticati na militarizaciju djece.
“Treba čuvati Dalmatinsku zagoru i jug, kao što treba imati i vojnike i hrabre ljude, ali tko će nositi oružje ako ne bude djece? Tko će čuvati domovinu ako ne ulažemo u obitelj?” rekao je jučer Šipić, što je izazvalo brojne osude.
Danas se ponovno obratio javnosti kako bi pojasnio: “Izjava je bila nespretna, ali je velikim dijelom pogrešno interpretirana. Tko je slušao cijeli govor, mogao je čuti da sam u jednom dahu izrazio zabrinutost zbog demografskih trendova i sigurnosti. Nije mi bila namjera poticati djecu na oružje, to su mi zlonamjerno pripisali.”
Šipić je dodao da je izjavu dao u kontekstu promišljanja o važnosti ulaganja u budućnost Hrvatske i da mu nije jasno kako se došlo do tako negativne interpretacije: “Ako sam nekoga povrijedio, mogu reći da mi je žao, ali nema potrebe da se ispričavam za nešto što nisam rekao ni mislio.”
O snimkama iz Domovinskog pokreta
Komentirao je i snimke koje je objavio Telegram, a na kojima se čuju izjave članova Domovinskog pokreta o Josipu Dabri. “Ovo je ring i u ringu možeš dobiti batine i možeš ih dati. Nikada nismo na taj način razgovarali, nisam sudjelovao u tim raspravama.”
Šipić tvrdi da mu je žao što se fokus javnosti preusmjerio na jednu rečenicu, dok je cijeli govor bio, kako kaže, usmjeren na izazove s kojima se suočava hrvatsko društvo, posebice demografske prijetnje.

