U tjednu kada se Luka Modrić oprostio od navijača Real Madrida, poznati španjolski YouTuber Delantero09 (Jesús) ugostio je hrvatskog nogometaša u opuštenom intervjuu. Razgovor nije bio samo o nogometu – Modrić je otvoreno govorio o svojoj glazbenoj playlisti i osobnim interesima.
Glazbeni izbori – domaći izvođači na vrhu
Na pitanje o glazbi, Modrić je bez zadrške rekao: “Slušam hrvatske pjesme.” Otkrio je da u posljednje vrijeme najviše uživa u pjesmama Marka Perkovića Thompsona te je posebno istaknuo grupu Crvena jabuka kao jednu od najdražih.
“Jako mi se sviđa Crvena jabuka“, izjavio je Modrić, dodavši da se rado vraća domaćim glazbenicima. Tek kasnije u razgovoru spomenuo je i španjolskog izvođača Queveda, potvrdivši da mu je i glazba zemlje u kojoj je proveo više od deset godina bliska.
Emotivan oproštaj s Madridom
Podsjetimo, Modrić je prošlog vikenda odigrao svoju posljednju utakmicu na stadionu Santiago Bernabéu. Bio je kapetan momčadi i ispraćen ovacijama više od 80.000 navijača.
Na kraju utakmice, cijeli stadion ustao je na noge, a Modrić je izašao iz igre praćen špalirima obje momčadi. Uz njega je bila i obitelj, a među onima koji su mu pružili ruku oproštaja bili su i sadašnji i bivši suigrači, uključujući Tonija Kroosa.
Modrić je tijekom 12 godina u Realu osvojio 28 trofeja, što ga čini najtrofejnijim igračem u povijesti kluba. Njegov oproštaj bio je pun emocija, ali i dostojanstven, u duhu svega što je tijekom karijere predstavljao – profesionalizam, mirnoću i predanost.

