Drogirani vozač izazvao prometnu nesreću: Autobus s vojnicima sletio s ceste kod Šibenika

Na Županijskoj cesti Šibenik – Tromilja, između Bilica i Lugovića, u ponedjeljak poslijepodne dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovali autobus s pripadnicima Oružanih snaga, osobni automobil i teretno vozilo.

Prema informacijama Policijske uprave šibensko-kninske, nesreća se dogodila kada je 35-godišnji vozač osobnog automobila, vozeći kroz blagi desni zavoj, iznenada prešao u suprotnu traku i bočno udario autobus šibenskih registracija, kojim je upravljao 64-godišnji vozač.

Nakon prvog udara, automobil se odbio i udario u stražnji lijevi dio teretnog vozila našičkih tablica, kojim je upravljala 46-godišnja vozačica. Potom se ponovno odbio i još jednom udario u autobus, koji je nakon toga sletio s kolnika na zemljano-kamenu površinu. Autobus se zaustavio uz rub prometnice, neposredno iznad ponora.

Vozač autobusa, Joso Nimac, izjavio je za HRT Radio Knin kako je osobni automobil, koji je bio taksi vozilo, pretjecao kolonu iz suprotnog smjera, zbog čega je on morao naglo reagirati. Putnici iz autobusa, svi pripadnici vojske, pohvalili su vozača za pravovremenu i smirenu reakciju koja je spriječila teže posljedice.

Nema ozlijeđenih, ali ima odgovornosti

Srećom, u nesreći nitko nije ozlijeđen, no policija je obavila očitavanja i testiranja svih vozača. Niti jedan nije bio pod utjecajem alkohola, ali je 35-godišnjak pokazao pozitivan rezultat na drogu. On je odbio liječnički pregled te nije pristao na vađenje krvi i urina.

Policija ga je uhićila i privela, a protiv njega je podnijela optužni prijedlog zbog izazivanja nesreće i više prekršaja prema Zakonu o sigurnosti prometa. Predložena kazna uključuje 270 eura globe, 60 dana zatvora te zabranu upravljanja vozilima B kategorije na tri mjeseca.

Nakon saslušanja na Prekršajnom odjelu Općinskog suda u Šibeniku, vozač je pušten da se brani sa slobode, a daljnji postupak vodit će se u redovnoj proceduri.