Mirjana Hrga, bivša novinarka i savjetnica predsjednice, danas poduzetnica na otoku Cresu, ponovno je izazvala pažnju javnosti objavom na svom Facebook profilu, gdje je bez uvijanja prozvala vlasnike kućnih ljubimaca koji zanemaruju pravila i pristojnost na javnim mjestima.
U emotivnoj objavi, Hrga je opisala neugodan incident s plaže, pritom povukla paralelu s vlastitim odnosom prema životinjama. U uvodu je spomenula svoju mačku Sisi, koju je udomila s ulice i za koju ističe da je voli bezuvjetno, ali s jasnim granicama. “Nikad, ama baš nikad, ne bih mogla preći granicu u svojoj glavi i – kupati se u istoj vodi sa Sisi. Kamoli nekoga drugoga maltretirati zbog mojeg osjećaja prema tom mačiću”, istaknula je.
Srž problema uslijedila je u nastavku. Na plaži na kojoj psi nisu dopušteni, Hrga je naišla na vlasnika koji je svog psa bez uzice pustio u more među kupače. Opisala je kako je životinja trčkarala među ljudima, tresla dlaku po okolini i stvarala neugodu onima koji nisu dijelili istu razinu entuzijazma prema psima. “Taj jadni pas bez uzice baulja među ljudima koji nisu njegovi, otresa vodu s dlake tako da se nitko od nas ne može ‘obraniti’”, napisala je Hrga, izražavajući zabrinutost zbog higijenskih uvjeta, mirisa, ali i potencijalnog kontakta s dlakama.
Iako ističe da pas nije kriv, Hrga bez zadrške navodi kako je problem isključivo u “vlasniku bezobzirnom idiotu”, no ni ovaj put nije ušla u otvoreni sukob. Naime, raniji pokušaj da pristojno ukaže na sličnu situaciju završio je svađom. “Žena se počela derati da joj je već ‘pun kufer’ da se seli s plaže na plažu jer ‘stalno netko prigovara’”, prisjetila se Hrga, napomenuvši kako toj vlasnici očito nije palo na pamet potražiti neku od brojnih plaža na kojima boravak s ljubimcima nije problem.
Umjesto rasprave, Hrga se odlučila povući, premjestiti i – kako kaže – ostati gorkog okusa. “Ja sam se opet pokupila s plaže. Moj je problem što se bojim bakterija. On ni ne zna da je pobijedio. Pobijedila je bezobzirnost”, zaključila je.
Podsjećamo, Mirjana Hrga se prije nekoliko godina preselila iz Zagreba na otok Cres, gdje je otvorila konobu “Mare”. Iako vodi mirniji život, i dalje putem društvenih mreža redovito komentira aktualnosti, društvene pojave i svakodnevne nelogičnosti, često izazivajući živahne rasprave među pratiteljima. Svojom iskrenošću i direktnim stavovima, ne ostaje nijema na nepravde i probleme koje smatra važnima za društvo.

