Dan nakon teškog poraza hrvatske nogometne reprezentacije od Španjolske (0:3) na startu Europskog nogometnog prvenstva, mnogi su, osim naše reprezentacije i izbornika Zlatka Dalića, krenuli sakupljati dojmove i tražiti odgovore zašto smo baš na takav način doživjeli poraz, prenosi Dnevno.hr
Novinarka Mirjana Hrga, koja je uspjela otići do Berlina kako bi uživo bodrila Vatrene, osvrnula se na ovaj poraz, a donijela je i vlastiti sud o tome zašto je Hrvatska izgubila od Španjolske.
“Kad razmišljam jutros u Berlinu što se dogodilo sinoć, ne pada mi ništa drugo na pamet osim:
da smo izgubili – zbog prevelike ljubavi”, navodi Hrga i pojašnjava: “Zvuči glupo, ali možda nije nevrijedno razmišljanja.”
“Pokazalo se kao veliki teret”
“Jučer se to pokazalo kao veliki teret. Impresivna podrška zazivala je impresivan kraj večeri i još jednu feštu u čemu su Hrvati nepobjedivi. Istovremeno, bilo je jasno da Španjolci niti sekunde nisu bili impresionirani tom masom Hrvata na stadionu”, smatra Hrga.
“Istrčala je na teren velika i jaka momčad. I naši su neosporna klasa, ali imam osjećaj da su pukli pod pritiskom naših očekivanja, naše podrške i te silne, uzajamne ljubavi i poštovanja”, pojasnila je i zaključila: ” Njima je jutros najteže, ali moralo se jednom dogoditi i ovo. Šteta sto se dogodilo u Berlinu. Sudbina.”
Podsjetimo, Hrga se oglasila uoči utakmice, kada je još bila na putu za Berlin. Svojim odlaskom pomalo je iznenadila, jer je ranije navodila probleme pri nabavi karata za EURO 2024.

