Dvostruki udarac za Hrvatsku i Dalića uoči nastavka Eura, pravila su po tom pitanju jasna

Dan uoči utakmice između Hrvatske i Albanije u Hamburgu na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Njemačkoj iz hrvatskog tabora osvanula je vijest kako će Nikola Vlašić napustiti tabor Vatrenih zbog ozljede mišića.

“Vlašić je zadobio ozljedu na treningu te je s liječnikom dr. Sašom Jankovićem danas obavio pregled magnetskom rezonancom na kojoj je ustanovljena manja ruptura mišića. Izbornik Zlatko Dalić je u dogovoru s Vlašićem i liječničkom službom donio odluku da će Nikola napustiti kamp reprezentacije jer mu ozljeda ne dopušta da tijekom Eura konkurira za utakmice”, objavili su iz HNS-a.

Nakon 3:0 poraza od Španjolske na startu Eura u Njemačkoj ovakva je vijest novi udarac za izbornika Zlatka Dalića koji je riskirao vodivši Vlašića na kontinentalnu smotru. Naime, Vlašić nije bio u potpunosti spreman uoči samog natjecanja, a sada Dalić nema pravo na alternativu.

Pravila UEFA-e kažu da igrač koji se ozlijedio ili razbolio uoči početka natjecanja, a nalazi se na popisu, može biti zamijenjen, ali nacionalni savezi gube pravo zamjene nakon što je odigrana prva utakmica. Tek kod vratara vrijedni nešto slobodniji pristup i oni mogu biti zamijenjeni u bilo kojoj fazi turnira, prenosi Dnevno.hr

Zahvala na trudu

“Nikola je uložio jako puno truda i energije kako bi pomogao reprezentaciji na Euru i zato mi je jako žao zbog ove ozljede mišića koju je zadobio. Svjesno smo prihvatili određeni rizik jer smo imali prošireni roster s 26 igrača, a Nikola je integralni dio ove ekipe, kao što je on sa svoje strane htio biti dio ekipe na velikom natjecanju. Nažalost, dogodila se druga ozljeda i mogu Nikoli samo zahvaliti na ogromnom trudu te mu poželjeti brz oporavak te da se na teren vrati u svom najboljem izdanju”, izjavio je Dalić nakon što je objavljeno da Vlašić neće nastaviti turnir.

Na tu temu oglasio se i sam Vlašić koji je rekao: “Iznimno mi je žao što zbog ove nove ozljede neću moći pomoći ekipi tijekom ovog Eura. Učinio sam zaista sve kako bih se spremio za pripreme i hvala izborniku i stožeru na prilici da na treninzima pokažem da sam spreman, što sam vjerujem i učinio uoči Eura. Ekipi želim puno sreće, vjerujem u njih maksimalno te sam siguran da će ostvariti nove uspjehe na ovom Euru. U meni će imati najvećeg navijača.”

25 umjesto 26 igrača

U srijedu 19. lipnja igraju Hrvatska i Albanija u Hamburgu, a u ponedjeljak 24. lipnja u Leipzigu igraju Hrvatska i Italija. U obje spomenute utakmice kao i u kasnijima na turniru u slučaju da Vatreni prođu dalje Dalić neće na raspolaganju imati 26, nego 25 igrača.