HDZ Osječko-baranjske županije sazvao je konferenciju za medije kako bi podržali Dragana Primorca u drugom krugu predsjedničkih izbora
Ministar obrane i potpredsjednik HDZ-a i predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Osječko-baranjske županije Ivan Anušić u subotu je u Osijeku održao konferenciju za medije, piše Dnevnik.hr
“Želimo poručiti da nam je ostalo još ili sedam dana kampanje i da nam je ostalo šest ili sedam dana vremena da se odlučimo i da se organiziramo pred izbore za predsjednika Republike”, rekao je Anušić i dodao da HDZ Osječko-baranjske županije podržava kandidata Dragana Primorca.
U nastavku je objasnio zašto je imao potrebu sazvati tiskovnu konferenciju. Rekao je da je razloga nekoliko.
“Prvo, očigledno postoji jedna kultura očiglednog zaborava što se događalo prije nekih pet godina, 10, 15, kada su neki akteri, a u ovom slučaju govorim o aktualnom predsjedniku Zoranu Milanoviću, imali mogućnost i poziciju vođenja Vlade, a i pet godina biti predsjednik države. Ja ću se referirati na situaciju kada je bio premijer i zajedno sa svojim ministrima učinio sve što je mogao kako bi Slavoniji otežao”, rekao je i spomenuo Vc koridor koji je, kako je objasnio, Milanovićev ministar Siniša Hajdaš Dončić maknuo iz strategije i iz autoceste prenamijenio u brzu cestu, a zatim potpuno uklonio.
“Druga velika nepravda koja je tada učinjena Slavoniji, a tada sam osobno pisao medijima i premijeru da ne provede naum, koji je nažalost bio proveden, da se Slavonija stavi u statističku regiju s Gradom Zagrebom. Na taj način smo umjetno povećali indeks razvijenosti cijele Slavonije i tako izgubili nekoliko milijardi kuna koje Slavonija nije mogla povlačiti iz fondova EU”, rekao je.

