Policija je u Rogoznici, jučer oko 12:30 sati, zaustavila 35-godišnjeg vozača osobnog automobila sa šibenskim registracijama koji je upravljao vozilom bez položene vozačke dozvole.
Provjerom je utvrđeno da muškarac nikada nije stekao pravo upravljanja vozilima, a uz to mu je ranije već bilo zabranjeno podnijeti zahtjev za izdavanje dozvole, zbog velikog broja prikupljenih negativnih prekršajnih bodova.
Vozač je odmah uhićen te smješten u posebne prostorije policije. Istoga dana doveden je uz optužni prijedlog na Prekršajni odjel Općinskog suda u Šibeniku.
Policija je predložila kaznu zatvora u trajanju od 60 dana te novčanu kaznu u iznosu od 1380 eura. Sud mu je, međutim, izrekao mjeru zadržavanja od 15 dana, nakon čega je vozač sproveden u zatvor u Šibeniku.
Uz navedeno, policija je podnijela i prekršajni nalog protiv 39-godišnje vlasnice automobila, koja je dopustila da vozilo koristi osoba bez prava upravljanja vozilima.
Podsjećamo, prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, vlasnik vozila snosi odgovornost ukoliko omogući upravljanje svom vozilu osobi koja za to nema zakonsko pravo.

