Nobilo povukao potez: Stranka Pravi SDP se gasi nakon sporne skupštine i “fantomskih” potpisa

Stranka Pravi SDP, koju je poveo odvjetnik Anto Nobilo, odlazi u političku povijest i prije nego što je započela s ozbiljnim radom. Povod je objava zapisnika s osnivačke skupštine koju je objavio GONG, a u kojem su se navodno pojavila imena ljudi koji tvrde da nikad nisu bili prisutni niti su članovi stranke. Među njima je i sam Nobilo.

Zapisnik navodi da su u Predsjedništvo stranke imenovani Bogdan Rodić i Neven Saks, a radno predsjedništvo činili su Viktor Gotovac, navodno kao predsjedavajući, te Rodić i Ivan Majdak. Verifikacijska komisija, zadužena za potvrdu valjanosti odluka, trebala se sastojati od Stjepana Zormana, Roberta Bregeša i Luke Tomovskog.

Za ovjeru zapisnika, navodno su bili zaduženi Vedran Ivaniš i Anđelko Petric, dok je zapisnik vodio Darko Horvat. U zapisniku se navodi i da je Nobilo održao govor.

Međutim, dio navedenih osoba, uključujući Petrica i Zormana, tvrdi da nemaju nikakve veze sa strankom.

“Odmah sam reagirao. Nikad nisam bio u kontaktu s Nobilom, niti sam bio na skupštini. Moj potpis je navodno tamo, ali to nije moj potpis. Angažirao sam odvjetnika jer postoji mogućnost krađe identiteta”, izjavio je Anđelko Petric za medije. Dodaje da ne bi ni znao za cijeli slučaj da GONG nije objavio zapisnik, piše N1

Nobilo: Situacija je složena i neugodno me iznenadila

Sam Anto Nobilo dao je pojašnjenje: “Tijekom osnivanja stranke bio sam na putu pa sam punomoć dao volonteru koji je vodio tehničke poslove. Osobu nisam poznavao osobno, ali preporučio ju je netko od povjerenja. Danas ta osoba živi u Njemačkoj i pokušavamo je kontaktirati.”

“Kad sam nakon skupštine vidio dokumente u kojima piše da sam bio prisutan – a nisam, i kad su mi drugi ljudi rekli da ni oni nisu bili prisutni iako se njihova imena nalaze u zapisniku, shvatio sam da je situacija ozbiljna i donijeli smo odluku da pokrenemo postupak deregistracije stranke.”

“Razumijem reakciju gospodina Petrica, dao sam mu punu podršku i ponudio pomoć. Ako je netko krivotvorio potpise, to je ozbiljna stvar”, rekao je Nobilo.

Na pitanje zašto nije odmah informirao sve s popisa, odgovara: “Odmah sam zvao gospodina Petrica, a ostale nismo uspjeli kontaktirati jer ni mi nismo znali što se točno dogodilo dok GONG nije objavio zapisnik. Od tada istražujemo.”

Na kraju razgovora, Nobilo je jasno dao do znanja da je njegovo političko djelovanje završeno: “Ovo iskustvo pokazalo mi je da politici ne mogu posvetiti vrijeme koje zahtijeva. Vraćam se poslu koji poznajem i kojem pripadam.”