Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević objavio je putem Facebooka kako je odvjetnik Anto Nobilo registrirao novu političku stranku pod nazivom Pravi socijaldemokratski pokret (skraćeno: Pravi SDP).
“Kao što sam već istaknuo, kaznena prijava odvjetnika Nobila vezana za projekt na Hipodromu nije samo pravna inicijativa, već dio šire, unaprijed pripremljene političke strategije. Time se ne radi o pukom odvjetničkom poslu, kako se to prikazuje”, poručio je Tomašević.
Gradonačelnik tvrdi da se Nobilo politički angažirao kako bi pomogao svojoj bivšoj političkoj opciji da ponovno osvoji vlast u Zagrebu. “Uključio se u kampanju kako bi njegova ekipa opet preuzela kontrolu nad gradom i otvorila mu prostor za gradnju nebodera uz Savu“, napisao je Tomašević.
Podsjetimo, Nobilo je u posljednjim mjesecima javno komentirao rad gradske uprave, posebno projekte koji se odnose na preuređenje prostora oko Hipodroma, što je kulminiralo podnošenjem kaznene prijave protiv vodstva Grada.
Nova stranka, Pravi SDP, dolazi u trenutku kad se politička scena u glavnom gradu sve više polarizira, a najave lokalnih izbora izazivaju pojačane političke aktivnosti.
Nije poznato tko će sve činiti čanstvo novoosnovane stranke, ali se očekivao da će se u nju uključiti i bivši čanovi SDP-a nezadovoljni smjerom matice stranke.


