Opća opasnost privremeno prekida sve aktivnosti: “Trenutno jednostavno nije moguće”

Popularni rock bend Opća opasnost objavio je da privremeno prekida rad i otkazuje sve planirane koncerte. Odluka dolazi nakon što je bend pogođen iznenadnom smrću jednog od svojih ključnih članova, gitarista i suosnivača Slavena Živanovića Žiže.

Nakon mnogo razmišljanja i teških trenutaka koji su uslijedili nakon Žižinog odlaska, odlučili smo napraviti stanku. Otkazujemo sve dogovorene koncerte i zaustavljamo daljnje koncertne aktivnosti. U ovom trenutku to jednostavno nije moguće”, poručili su članovi benda putem službene objave na društvenim mrežama.

U poruci su se zahvalili fanovima na dugogodišnjoj podršci: “Neopisiv je ponos, čast i privilegija svirati pred vama. Nadamo se da ćemo se u budućnosti opet naći pred vama u najboljem izdanju.”

Grupa Opća opasnost osnovana je 1992. godine u Županji. Pokrenuli su je Slaven Živanović Žiža i Pero Galić, a prvi studijski materijal objavili su već godinu dana kasnije. Prvi album nosio je jednostavan naziv “Opća opasnost” i izašao je kao kaseta, format tadašnjeg vremena.

Kroz bend su tijekom godina prolazili različiti članovi, a stalna jezgra postali su Igor Kolić i Silvio Soljačić na gitarama, Eugen Nemet na bubnjevima i Ivan Nol na basu. Nakon prvih promjena, Igor je preuzeo bas gitaru, a na bubnjeve je došao Ranko Šlibar.

Slaven Živanović Žiža preminuo je u veljači ove godine u dobi od 53 godine, nakon kratke i teške bolesti. Vijest o njegovoj smrti duboko je potresla ne samo bend, već i širu rock zajednicu u Hrvatskoj i regiji.

Opća opasnost ostaje jedan od najprepoznatljivijih bendova domaće rock scene, poznata po pjesmama kao što su “To sam ja”, “Jednom kad noć” i “Treba mi netko”. Njihov glazbeni put obilježile su snažne emocije, iskreni tekstovi i povezanost s publikom.

Iako je budućnost benda trenutno neizvjesna, iz benda poručuju da ne isključuju mogućnost povratka kada za to dođe pravi trenutak.