FORDU je odobren patent kojim bi se mjerila brzina vožnje automobila pomoću kamera i senzora, a zatim ti prekršaji prijavljivali policiji, piše Top Gear.
U patentu se navodi da će sustav bilježiti brzinu vožnje, a ako se utvrdi da vozač vozi preko ograničenja, sustav će s pomoću kamera i senzora snimiti identifikacijska obilježja vozila, kao što su registarske pločice, model, boja, oštećenja na karoseriji, naljepnica, dodatna oprema…

Fotografije i informacije će zatim, prema onome što je opisano u patentu, poslati dodatnim povezanim nadzornim uređajima i/ili policijskom automobilu ili jedinici na cesti. U tom bi trenutku policijski automobil dobivao upute o automobilu koji prebrzo vozi na zaslonu na kontrolnoj ploči, prenosi Index.hr
Također se navodi da bi se tehnologija, koja se naziva “Sustavi i metode za otkrivanje prekršaja prekoračenja brzine”, mogla koristiti i za snimanje drugih prometnih prekršaja.

Patent sadrži pojedinosti o tome kako bi se tehnologija mogla koristiti u automobilima s ručnim i autonomnim pogonom, ali zasad nema nikakvih potvrda od strane Forda da je tehnologija već integrirana u bilo koje vozilo.

