Udruga za zaštitu potrošača “Halo, inspektore” objavila je na svojoj Facebook stranici snimku koja prikazuje vozača autobusa kako tipka i razgovara na mobitel dok vozi velikom brzinom po autocesti.
Snimka traje 81 sekundu, tijekom koje vozač cijelo vrijeme drži mobitel u ruci. Na početku tipka po mobitelu, vjerojatno tražeći broj, zatim stavlja mobitel na uho. Nakon što mu se nitko ne javi, provjerava zaslon, a potom razgovara sljedećih 45 sekundi, piše Zagreb.info
Osoba koja je snimala sjedila je odmah iza vozača, koji je vozio desnom trakom autoceste. Udruga je navela kako se radi o vozaču Flixbusa na relaciji Split-Zagreb.
‘Neprestano je telefonirao i tipkao’
“Snimka pokazuje vozača kako od Splita do Zagreba neprestano telefonira i tipka po mobitelu. Pored vas sjedi dijete i pita: ‘Je li to u redu da striček vozi i piše po mobitelu?’ Putnica koja je snimala bila je u Flixbusu na liniji 942c i dostavila nam je više snimaka. O svemu je obaviještena policija, a očekujemo i očitovanje Flixbusa, jer ovo nije prvi takav slučaj”, naveli su iz Udruge.

