Jedan stanovnik Manchestera doživio je neobično jutro koje je ubrzo postalo viralna priča na društvenim mrežama. Nakon što je prethodne večeri parkirao automobil, ujutro ga je dočekao udubljeni poklopac motora i neočekivana poruka ostavljena na vjetrobranskom staklu.
“Iskreno mi je žao…” započinjala je poruka koju je ostavio nepoznati susjed. Slijedilo je objašnjenje koje je zateklo i samog vlasnika automobila:
“Ispričavam se zbog vašeg automobila. Moja mačka je pala s 14. kata i sletjela točno na haubu. Možete me nazvati na ovaj broj da se dogovorimo. Još jednom, jako mi je žao.“
Umjesto da se razbjesni zbog štete, vlasnik vozila ostao je zatečen nesvakidašnjim razlogom i istaknuo kako ga je više pogodila sudbina nesretne životinje nego udubljenje na automobilu.
Kasnije je kontaktirao osobu koja je ostavila poruku, koja mu je potvrdila da mačka nažalost nije preživjela pad. Ljubimac je hodao po terasi na visokom katu zgrade, izgubio ravnotežu i pao.
“To je veliki gubitak za vlasnika, veći nego bilo kakva materijalna šteta”, izjavio je vlasnik automobila i dodao kako će osiguranje pokriti trošak popravka.
Njegova empatična reakcija naišla je na brojne pohvale korisnika Reddita, koji su u komentarima izrazili tugu zbog stradale mačke i pohvalili ljudskost vozača koji nije izgubio razum u nesvakidašnjoj situaciji.
Ova priča podsjetila je mnoge da izvanredne situacije ponekad zahtijevaju razumijevanje, a ne osudu, čak i kada je u pitanju oštećenje imovine.

